جشنواره رضوی در ۲۹ دانشگاه كشور برگزار می شود

Garetra faucibus eu

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت:جشنواره رضوی در بخش های علمی، ادبی، هنری با محوریت ۲۹ دانشگاه كشور برگزار می شود.


 جشنواره رضوی در ۲۹ دانشگاه كشور برگزار می شود Smartaddon

ضیاء هاشمی در نشست خبری تبیین برنامه بخش دانشگاهی چهاردهمین جشنواره بین المللی رضوی گفت: در سال جاری جشنواره رضوی با مشاركت تمامی دانشگاههای كشور اعم از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و فرهنگیان برگزار می شود.

وی افزود:  در سال گذشته بیش از ۴ هزار اثر به این جشنواره ارسال شد که امیداوریم در سال جاری شاهد رشد بیشتر مشاركت دانشگاهیان در این جشنواره باشیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: در سال جاری جشنواره اخلاق در سیره رضوی با محوریت دانشگاه علامه طباطبایی، عرفان در سیره رضوی با محوریت دانشگاه شیراز، عقلانیت در سیره رضوی با محوریت دانشگاه تهران، سلوک علمی در سبک زندگی رضوی با محوریت دانشگاه رازی كرمانشاه، رسانه های فضای مجازی رضوی با محوریت دانشگاه پیام نور، جشنواره هنر رضوی با محوریت دانشگاه های هنر تهران، هنر اصفهان، هنر تبریز و هنر شیراز برگزار می شود.

هاشمی گفت: جشنواره بانوی كرامت با موضوع شخصیت حضرت معصومه (س) با محوریت پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع)، دانشگاه حضرت معصومه (س)، دانشكده دخترانه شریعتی و جشنواره سلامت و طب رضوی با همكاری دانشگاه های علوم پزشكی تهران، مشهد مقدس، قم، شیراز و بابل برگزار خواهد شد.

وی تاكید كرد: فراخوان تعدادی از این جشنواره ها آغاز شده است و برخی نیز بزودی آغاز می شود اما مراسم اختتامیه آنها و اختتامیه نهایی در آذرماه برگزار می شود.

وی عنوان کرد: فعالیت های بسیاری در راستای ترویج آموزه های رضوی در دانشگاه های كشور در حال انجام است كه از این میان می توان به تاسیس ۳۰ كانون فرهنگی هنری رضوی، برگزاری اردوهای تشرف و طریق رضوی اشاره كرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در سال گذشته ۱۵ هزار دانشجو با همكاری دانشگاه ها به زیارت امام رضا (ع) مشرف شدند و برنامه سال جاری ما اعزام ۵۰ هزار دانشجو به این اردوی زیارتی است.

هاشمی اظهار داشت: همچنین ۳ هزار دانشجو نیز در اردوی طریق رضوی كه پیاده روی از نیشابور تا حرم رضوی است شركت كردند كه نسبت به سال ۹۳ كه هزار و ۲۰۰ دانشجو مشاركت داشتند بیش از دو برابر رشد داشت.

بر اساس این گزارش در پایان این نشست خبری از گزارش عملكرد دوره گذشته بخش دانشگاهی و پوستر این جشنواره توسط  دكتر هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و جواد جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)   رونمایی شد.

 

     

 

با ما در تماس باشید

  • آدرس: کوی دانشگاه – خیابان سعدی- جنب خوابگاه مرکزی دانشگاه آزاد بجنورد (خوابگاه دختران) – نبش کوچه سعدی 5- مجتمع آموزشی سما بجنورد
  • شماره تماس: 05832297170 - 05832297180
  • ایمیل:info@bojnurd-samacollege.ir
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…