دوشنبه, 11 آذر 1398 ساعت 00:00

دستگاه بمب صدا؛ اختراع دانش آموزان سما بجنورد

نوشته شده توسط


به گزارش روابط عمومی سما، محسن برازش و محمد مهدی امانی دانش آموزان پایه نهم دبیرستان  پسرانه متوسطه اول سما 4 بجنورد موفق به اختراح دستگاه بمب صدا شدند.
برازش گفت: علاقه زیادی به سیستم های  صوت دارم و بدنبال علاقه خود به کسب اطلاعات و تجربه پرداختم .
وی افزود: سال گذشته نیز اختراعی همانند دستگاه فوق داشته و بدنبال حمایت های بی دریغ والدین و دبیر درس کار و فناوری خود توانسته ام به مسابقات جشنواره جوانان  خوارزمی راه یابم .
مخترع نوجوان ادامه داد: این دستگاه زیرمجموعه حوزه الکترونیک می باشد و هدف از تولید آن رسیدن به تولید انبوه با کمترین هزینه است.
این دانش آموز در مورد ویژگی های و مزیت های  طرح خود گفت: این دستگاه کیفیت بهتری نسبت به کالاهای داخلی و خارجی مشابه دارد، رم خور و فلش خور است، قیمت آن نسبت به قیمت بازار پایین تراست، طراحی و ساخت ساده و ظاهری زیبا نسبت به موارد مشابه داخلی و خارجی دارد و قابلیت تنظیم صدا و ارتقاء هرچه بیشتر با توجه به باند های بزرگتر و بیشتر دارد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما، مجتبی کامکار دبیر ورزش قهرمانی هیات ورزشهای دانشگاهی خراسان شمالی و عضو هیات علمی آموزشکده فنی و حرفه ای سما بجنورد گفت: درگزارش نهایی دومین المپیاد ورزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان، دانشجویان سما در قالب تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد موفق به کسب مقام دوم در این دوره از مسابقات شدند.
  وی با بیان اینکه 18 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در این دوره  از مسابقات حضور داشتند افزود: آقایان رضا پارساپور و جواد مرادی دانشجویان رشته تربیت بدنی آموزشکده  فنی سما و از ملی پوشان تیم جودو جوانان به ترتیب در وزن های 81 و 100 کیلوگرم موفق به کسب نشان طلا شدند. آقایان محمد حبیبی در وزن 67 کیلو و ایمان نیستانی در وزن 100 کیلوگرم مقام دوم را کسب نمودند
این مقام مسئول اظهار کرد: مدال طلا در رشته تکواندو را آقای بهروز خادمی دانشجوی رشته تربیت بدنی سما، در وزن منفی 68 کیلوگرم کسب کرد.
دبیر ورزش های قهرمانی هیات ورزش های دانشگاهی خراسان شمالی عنوان کرد : در مسابقات شنا، آقای قهار شجاعی که از قهرمانان پیشکسوت در رشته دومیدانی و شنا و ژیمناستیک هستند، در رشته شنا در ماده های 50 متر قورباغه و پروانه به ترتیب موفق به کسب مقام دوم و سوم شد.
کامکار ادامه داد: در مسابقات دو و میدانی در بخش آقایان رضا متین پور در ماده 200 متر مقام سوم و قهار شجاعی در ماده های پرتاب وزنه و پرتاب دیسک مقام دوم را نصیب خود کردند و در بخش بانوان نیز، خانم ها ملیحه قدیمی در ماده های 100 متر و پرش طول و خانم سپیده روحانی در ماده پرتاب وزنه به ترتیب موفق به کسب مقام دوم و سوم شدند.
وی گفت: در مسابقات کشتی آزاد، محمد مجردی  در وزن ۸۶ کیلوگرم  مقام اول، اکبر وحدانی در وزن ۱۲۵ و سهیل نودهی در وزن ۷۴ کیلو گرم مقام های دوم را به دست آوردند.
 در کشتی فرنگی  به ترتیب در وزن های ۹۷ و 67 کیلوگرم میلاد نجفی معصوم و امین محمدی مقام اول، محمود حسین نژاد در وزن ۱۳۰ و حمید حصاری در وزن 77 کیلوگرم به ترتیب سکوهای دوم و سوم را از آن خود کردند.

 

8 آذر؛ مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس کشور

 

بطور کلی مانور مجموعه‌ای است از راهکارهای مناسب که قبل از وقوع زلزله به منظور بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارت های عملی با تعمیم به کل جامعه طراحی شده است.

در واقع مانور شبیه سازی شرایط بحرانی است و مجموعه‌ای از تمرین‌ها و ممارست هاست که برای ارزیابی برنامه‌های تدوین شده جهت مقابله و مواجهه با حوادث و بلایا علی الخصوص زلزله در تمامی مکانها از جمله در مدارس به کار می‌رود.

با تکرار و استمرار این مانورها ترس ناشی از ناگهانی بودن زلزله و پیامدهای آن ( اضطراب ، شوک و دلهره ) در بین دانش آموزان از بین رفته و ضمن آمادگی خود و آموزش آموخته های خود به سایر اعضای خانواده در هنگام وقوع زلزله آرامش و خونسردی را برای تصمیم گیری و اجرای نکات ایمنی که مهمترین رکن نجات فرد و اجتماع است، حفظ می کنند.

هدف از برگزاری مانور سراسری زلزله، آموزش دانش‌آموزان در مواقع بحران است.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                 

                                                                                           

                                                                                               

 

                                                                                                   

 

                                                                               انتخابات شورای دانش آموزی

 

 

                                                                                   جشن قرآن

 

 

 

 

                                                                                        جشن آب

 

 

 

 

 

 

                                                                  هفته بسیج دانش آموزی (13 آبان)

 

 

 

                                                                                             هفته کتاب

 

 

به گزارش روابط عمومی سما ، حجت الاسلام و المسلمین محمود حق بجانب معاون آموزش های عمومی مهارتی آموزشکده سما بجنورد ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی در بین مدیران، معلمان و دانش آموزان مدارس گفت: خداوند بزرگ معجزه ابدی آخرین فرستاده اش را کتاب قرار داد.

وی بیان کرد: این کتاب برنامه زندگی برای بشر و مسیر رشد و تعالی برای انسان ها را مشخص می کند.

حجت الاسلام حق به جانب عنوان کرد: بازديد دانش آموزان از كتابخانه هاي عمومي، اختصاص بخشي از ساعات درسي به مطالعه كتب غير درسي در هفته كتاب، برسی مسابقه از بیانیه دوم انقلاب مقام معظم رهبری در بین همکاران سمائی، تنظيم دفاتر كتابخانه ها و صدور كارت عضويت، برگزاري مسابقه خلاصه نويسي كتاب، اجراي طرح هديه هر دانش آموز يك كتاب به مدرسه، برگزاري مسابقات كتابخواني روان خوانی، انشاء كتاب و تنظيف و غباروبي كتابخانه ها در مدارس از جمله برنامه های آموزشی و فرهنگی مدارس سما بجنورد می باشد.

معاون آموزش های عمومی مهارتی سما با بیان اینکه مدارس نقش بسیار مهمی در گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی دارند افزود: هدف از این برنامه های فرهنگی ترویج فرهنگ مطالعه در بین نسل جوان و کودک ، ایجاد انگیزه و گرایش دانش آموزان به کتاب در خانه و مدرسه و تشویق خانواده‌ها به اهدا کتاب به عنوان هدیه به دیگران است.

شنبه, 25 آبان 1398 ساعت 00:00

هفته کتاب و کتاب خوانی

نوشته شده توسط

 

نیابی یکی همنشین چون کتاب *** اگر باز جویی خطا از صواب

 

کتاب ها مثل آدم هستند...

 بعضی ها ساده لباس می‌پوشند و بعضی ها عجیب و غریب

 بعضی ها قصه میگویند تا بخوابیم و بعضی ها قصه میگویند تا بیدار شویم

 بعضی کتاب ها پر حرفند و حرفی برای گفتن دارند و بعضی ها ساکت اند ولی یک عالم حرف گفتنی در دل دارند

بعضی از کتاب ها کودکانه حرف میزنند و بعضی از کتاب ها نصیحت میکنند

بعضی از کتاب ها پیش از تولد می‌میرند و بعضی ها تا ابد زنده هستند

 بعضی از کتاب ها هر چه دارند از دیگران گرفته اند و بعضی ها هر چه دارند به دیگران می‌بخشند...

 

هفته کتاب و کتاب خوانی غنیمت و فرصتی است در مورد اینکه بیاموزیم چگونه مهربان تر از گذشته با کتاب ها رفتار کنیم

هفته کتاب و کتاب خوانی گرامی باد

به گزارش روابط عمومی سما بجورد، مانور طرح آموزش ایمنی و آتش نشانی به منظور آموزش دانش آموزان سما بجنورد برگزار شد.

 در این مانور با تاکید بر ضرورت فراگیری مهارت های ایمنی و آتش نشانی یکی از آتش نشانان توصیه هایی را به دانش آموزان در خصوص رعایت نکات ایمنی برای مقابله با آتش سوزی ارائه داد و همچنین انواع آتش سوزی ها و راه های اطفاء حریق رابرای دانش آموزان تشریح کرد.

در ادامه این مراسم اجرای آموزش های عملی، خاموش کردن شعله آتش به وسیله کپسول آتش نشانی به دانش آموزان نمایش داده شد.

مانور آتش نشانی هر ساله با هدف فرهنگ سازی و ارتقا فرهنگ ایمنی در مدارس سما بجنورد برگزار می شود که این امر تاكنون تاثیر بسزایی در كاهش شمار حریق و حوادث داشته است.

لازم به ذکر است انجام این مانورها می تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایمنی،کاهش خطر پذیری،کاهش خسارات مالی و جانی، واکنش سریع  در مواجهه با حوادث و آمادگی بیش از پیش دانش آموزان داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دبستان پسرانه پویش ( سما 4)

دبیرستان دخترانه متوسطه دوم سما 6

دبیرستان دخترانه متوسطه اول سما 3

صفحه1 از12
     

 

با ما در تماس باشید

  • آدرس: کوی دانشگاه – خیابان سعدی- جنب خوابگاه مرکزی دانشگاه آزاد بجنورد (خوابگاه دختران) – نبش کوچه سعدی 5- مجتمع آموزشی سما بجنورد
  • شماره تماس: 05832297170 - 05832297180
  • ایمیل:info@bojnurd-samacollege.ir
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…