چاپ کردن این صفحه
سه شنبه, 28 آذر 1396 ساعت 00:00

کتاب‌خوانی یکی از نیازها برای توسعه همه‌جانبه است

نوشته شده توسط 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، مطالعه را یکی از اولویت‌های اساسی برای توسعه همه‌جانبه کشور اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده سما بجنورد، حسین فرخنده صبح سه‌شنبه در بازدید از دبیرستان پسرانه سما بجنورد، اظهار کرد: یکی از نیازها و اولویت‌های اساسی برای توسعه همه‌جانبه کشور، مطالعه است.

فرخنده بر ضرورت برنامه‌ریزی برای هرچه بهتر کتاب‌خوانی و تداوم آن در طول سال برای دانش آموزان تأکید کرد و افزود: برای تحقق این امر باید زمینه‌های رشد کتاب در عرصه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: تهیه کتاب بنا به‌ضرورت، یکی از ضعف‌هایی است که در فرهنگ عمومی جامعه شاهد آن هستیم ازاین‌رو باید از دوران کودکی و نوجوانی آن را آغاز کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: علم و مطالعه را باید به خاطر ثمرات آن دنبال کنیم و اگر در پیگیری علم و دانش، انگیزه‌های درونی نقش داشته باشد، آنگاه شاهد فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی بیش‌ازپیش در جامعه خواهیم بود.

فرخنده در بخشی دیگر از سخنان خود بر پژوهش و تحقیق بین دانش آموزان تأکید کرد و گفت: در این راستا دبیران به دانش آموزان کمک کنند و راه‌های پژوهش را آموزش دهند.

وی در ادامه به رابطه علم و اخلاق اشاره کرد و افزود: هنگامی‌که انسان از خوبی و بدی اعمال و صفات اخلاقی آگاه شود و آثار و پیامدهای هر یک از صفات «فضیلت» و «رذیلت» را بداند، بی‌شک در تربیت و پرورش او مؤثر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: ازاین‌رو بسیاری از زشتی‌های عمل و اخلاق از ناآگاهی‌ها سرچشمه می‌گیرد به همین دلیل، اگر علم و آگاهی جای جهل و نادانی را بگیرد و به تعبیر دیگر، سطح فرهنگ بالا برود، بسیاری از زشتی‌ها جای خود را به زیبایی‌ها و بسیاری از مفاسد اخلاقی جای خود را به محاسن اخلاقی می‌دهد.

آخرین ها از روابط عمومی

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…