دوشنبه, 01 آبان 1396 ساعت 00:00

سرمایه‌گذاری سما در حوزه تربیت‌بدنی و ورزش همگانی است

نوشته شده توسط 

 

معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما گفت: سرمایه گذاری سما در حوزه تربیت بدنی و ورزش همگانی است.

به گزارش روابط عمومی سما، دکتر زرهانی در گردهمایی رابطان تربیت بدنی و با تسلیت سالروز درگذشت فرزند ارشد حضرت امام در نجف اشرف، ورزش در کشور را از اساسی ترین موضوعاتی دانست که ذهن مسئولان، دولتمردان، کارشناسان و کارگزاران تعلیم و تربیت را همواره به خود معطوف کرده است.

 وی جامعه کنونی ایران را دارای ثمرات و آفات دانست که پرداختن به یک جنبه آن نمی بایست ما را از توجه به جنبه دیگر آن بازدارد.

وی ادامه داد: در جامعه ای که خیرین توانسته اند هم پای دولت به امر خیر مدرسه سازی بپردازند و فعالیت های ارزشمند دیگری نیز در حال وقوع است، آفاتی هم وجود دارد، شاید در سطح عموم این آفت شناسی را مطرح نکنیم اما در لایه زیرین باید بررسی های لازم صورت بپذیرد و متناسب با آنها تدابیر ضروری به کار بسته شود.

رئیس سازمان سما با اشاره به کژی های جامعه امروز از جمله خشونت، نافرمانی و قانون شکنی که منتهی به تجاوز به حقوق دیگران می شود از افسردگی به عنوان بیماری قرن یاد کرد و گفت: نیاکان ما به دلیل سبک زندگی سالم تر خود با این آفت کمتر روبرو بوده اند اما اما امروزه از همان اعوان کودکی و نوجوانی افرادی را مشاهده می کنیم که سرهایشان در گریبان است.

اعتیاد، فربهی و بدقوارگی ناشی از تغذیه و سبک زندگی نادرست و عدم تحرک از دیگر موضوعات مهم جامعه امروز از سوی دکتر زرهانی عنوان شد که ورزش را به عنوان اصلی ترین راهکار مقابله با همه این مصائب برشمرد.

وی بیان کرد: ورزش یک سازندگی در انسان دارد که نه تنها جسم سالم به ما می دهد بلکه بهداشت روانی افراد را هم تامین می کند. ورزش می تواند در محیط خانه به عنوان یکی از وظایف اهل خانه تعریف شود و هم در مدرسه و جامعه به عنوان یک موضوع مهم به آن توجه شود.

رییس سازمان سما با یادآوری جایگاه و نقش مهم و موثر معلمان ورزش گفت: یک معلم ورزش آشنا به حوزه کاری خود می تواند از یک معلم تعلیمات دینی موثرتر عمل کند و دید و شخصیت دانش آموزان را تغییر دهد، امید به زندگی در آنها را تقویت کرده و مهارت های زندگی را به آنان بیاموزد.

وی ادامه داد: امروزه سازمان های عریض و طویلی در حوزه تربیت بدنی در سطوح داخلی و خارجی فعالیت دارند و صدا و سیما به صورت مداوم در حال تبلیغ است، اما نمی توان جامعه ی امروز را جامعه ی ورزشکار دانست.

توجه به ورزش و تربیت بدنی در مدارس و بررسی امکانات و تجهیزات ورزشی آنها، استفاده مفید و موثر از ساعات ورزش به عنوان یک درس که نباید قربانی سایر فعالیت ها و دروس شود، نظارت بر عملکرد معلمان ورزش از طریق دانش افزایی این افراد، برگزاری سمینارها، ایجاد نوآوری در نگاه و تفکرشان، اجرای برنامه های مصوب دانشگاه آزاد و وزارت آموزش و پرورش و سما، مسولیت دادن به کودکان و نوجوانان، استفاده از امکانات و پتانسیل های جامعه و خانواده، توجه به صورت متعادل به ورزش قهرمانی، ورزش همگانی و عمومی از جمله رسالت های مهم رابطان تربیت بدنی از سوی دکتر زرهانی عنوان شد.

رییس سازمان سما همچنین با اشاره به افتخار آفرینی دانشجویان سما در المپیک و مسابقات جهانی گفت: ما باید به ورزش قهرمانی توجه کنیم اما بر روی ورزش همگانی سرمایه گذاری کنیم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

     

 

با ما در تماس باشید

  • آدرس: کوی دانشگاه – خیابان سعدی- جنب خوابگاه مرکزی دانشگاه آزاد بجنورد (خوابگاه دختران) – نبش کوچه سعدی 5- مجتمع آموزشی سما بجنورد
  • شماره تماس: 05832297170 - 05832297180
  • ایمیل:info@bojnurd-samacollege.ir
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…