به گزارش روابط عمومی معاونت سما، رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا و اقیانوسیه به میزبانی چین تایپه با حضور 114 جودوکار در گروه مردان و 78 ورزشکار در گروه بانوان از 23 کشور برگزار شد.

در این مسابقات 4 نماینده از ایران در روز اول و 6 نماینده در روز دوم مسابقات روی تاتامی رفتند.

قاسم باغچقی با کسب مقام سوم در دروزن منفی 90 کیلو گرم و علی وحید بریمانلو جودوکار وزن منفی 66 کیلوگرم به‌عنوان نمایندگان خراسان شمالی در این مسابقات حضور داشتند.

باغچقی برای رسیدن به مدال برنز بعد از یک دور استراحت مبارزه با ناکاشیما از ژاپن را واگذار کرد و در شانس مجدد در 42 ثانیه دیپاشنو بالیان از هند را ضربه‌فنی و حریف قزاقستانی خودر را شکست داد و به مدال ارزشمند برنز دست‌یافت.

لازم به ذکر است تیم ملی جوانان ایران درمجموع با کسب یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و یک عنوان پنجمی، به مقام چهارم تیمی در آسیا رسیدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت سما پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته نیمسال اول 99-98 دانشگاه سما از 18 تیر لغایت 6 شهریور انجام می شود.

به اطلاع متقاضیان تحصیل در رشته های مقطع کاردانی پیوسته دانشکده سما می رساند، تمام افراد واجد شراط می توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به نشانی www.azmoon.org ضمن دریافت دفترچه راهنما و کسب آگاهی های کامل در خصوص شرایط ثبت نام و انتخاب رشته، نسبت به خرید کارت اعتباری و ثبت نام خود اقدام کنند.

داوطلبان در این سامانه مجاز به انتخاب یک رشته در حداکثر 20 محل دانشگاهی خواهند بود و گزینش دانشجو در این مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد گرفت.

هر متقاضی با توجه به مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و یـا دیـپلم هنرستان نظام قدیم، تنها مجاز به انتخـاب یـک رشـته تحصیلی برای ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته است.

تطابق رشته فارغ التحصیلی داوطلبان در دوره متوسطه با رشته انتخابی در دوره کاردانی پیوسته، در محل دانشگاهی مربوطه صورت خواهد پذیرفت، لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می شود شرط تطابق رشته ( مطابق جدول صفحات 13 الی 15 دفترچه راهنما) را در انتخاب خویش لحاظ دارند.

داوطلبان لازم است معدل کل دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند. در صورت مغایرت معدل اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی وی لغو می شود.

گفتنی است نتایج این دوره، اواسط شهریور ماه اعلام خواهد شد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه با اعضای شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی و اساتید گروه کشاورزی این دانشگاه، با تبریک ایام دهه کرامت و فرارسیدن ولادت امام رضا (ع)، گفت: در مهندسی الهی چنین واقع شد که امام رضا (ع) در سرزمین ما ماند و برخلاف آنچه دشمنان برای پایان امامت طراحی کرده بودند، پایه‌گذار تمدن علمی در این کشور شد و این باعث افتخار ایرانیان است.

دکتر طهرانچی با اشاره به لزوم آینده‌نگری در برنامه‌ریزی‌ها، خاطرنشان کرد: آینده‌نگری موضوعی است که خداوند در احسن‌القصص حضرت یوسف؛ آنجا که می‌فرماید «علم تعبیر خواب را به یوسف دادیم»، برای ما شرح داده است. خداوند در سوره یوسف از تعبیرخواب به عنوان علم یاد می‌کند و زمانی که شرایطی مهیا می‌شود که عزیز مصر آینده خود را مبهم و تار می‌بیند، حضرت با این علم راهی را پیش روی سرزمین مصر باز کرد که یک آینده‌نگری 14ساله بود و به خوبی توانستند برای 7 سال آبادانی و 7 سال خشکسالی برنامه‌ریزی و تدبیر کنند.

سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 00:00

لحظاتی ناب در کافه کتاب

نوشته شده توسط

 

 

قبلا کافه داشتیم و کتاب فروشی. الان هم کافه داریم، هم کتاب فروشی و هم کافه کتاب

کافه کتاب نوعی کافه با محیطی انبان شده از کتاب است که در آن خوانندگان می توانند هم کتاب بخوانند، هم کتاب بخرند و هم خوراکی و چای و قهوه سفارش دهند و گفتگو کنند.

کافه کتاب کتابخانه ای است صمیمی به همراه فضای علمی، هنری و تفریحی با رویکردی فرهنگی که برای انجام یک مطالعه جامع و مناسب، می توان به آن مراجعه و در فضایی خاطره انگیز و صمیمی به کسب علم پرداخت.

حالا دبیرستان دخترانه سما 6 از این غافله عقب نمونده و تونسته همچین کتابخانه ای در مدرسه ایجاد کنه تا دانش آموزان بتوانند در این فضای دلنشین درس بخوانند و لحظاتی را به تفریح بگذرانند.

عکس کافه کتاب دبیرستان دخترانه سما

 

 

سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 00:00

کسب مقام دوم دانش آموزان سمائی در نادکاپ شریف

نوشته شده توسط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما واحد بجنورد، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بجنورد؛ طرح دانش آموزان میررضا بهادری و علیرضا نجف پور  دانش آموزان دبیرستان سما 5 بجنورد در رشته مهندسی ماشین های شیمیایی کمیکار رتبه دوم کشوری در ( chem-e-car)  مسابقات نادکاپ شریف را بدست آوردند.

طرح این دانش آموزان به مربی گری عبداحسن نامور در راستای طراحی، نوآوری، ابتکار و در نهایت تولید خودروهایی سازگار با محیط زیست با کمترین آلودگی و بیشترین کارایی ارائه شده است.

این دانش آموزان پایه یازدهم تیم هولستن همچنین توانستند مقام دوم مقطع متوسطه دوم را نیز در این مسابقات کسب کنند.

گفتنی است مسابقات ملی دانش آموزی نادکاپ 10 و 11 اسفند در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد.

 

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 00:00

اختتامیه دوازدهمین جشنواره طرح قرآن در سما

نوشته شده توسط

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما به نقل از واحد مشهد، دوازدهمین جشنواره کشوری طرح قدس با حضور علیرضا منظری توکلی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در دارالقرآن کریم حرم مطهر رضوی مشهد مقدس بکار خود پایان داد.

حجت الاسلام وحید معتمدی معاون فرهنگی دانشجویی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی و سروری مجد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد و ۲۵۰ دانش آموز قرآنی از تمامی مدارس سما کل کشور نیز در این مراسم حضور دارند.

در این مراسم از برگزیدگان رشته های قرائت، تجوید، حفظ و روخوانی قرآن کریم تقدیر شد.

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 00:00

آغاز به کار جشنواره طرح قرآن در سما

نوشته شده توسط

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما، حجت الاسلام  محمود حق به جانب دبیر شورای نظارت و هماهنگی و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد بجنورد گفت: جشنواره طرح قرآن در سما از امروز در مشهد مقدس آغاز به کار کرد.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی با بیان اینکه مسابقات استانی این جشنواره بهمن سال گذشته در بجنورد برگزار شد گفت : خانم ها مریم رحمانی و غلامی از بجنورد و شیروان، در رشته ترتیل به مرحله کشوری راه یافته اند.

وی افزود: مسابقات استانی این جشنواره 150 شرکت کننده اشت که از این بین 12 نفر در رشته های ترتیل، تفسیر، اذان، مداحی و انشاء نماز به مرحیه کشوری راه یافتند.

حجت الاسلام  حق به جانب اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج و پشتیبانی از فعالیت های قرن در دانشگاه ها و مدارس سما است.

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 00:00

دوازدهمین جشنواره طرح قران در سما

نوشته شده توسط

 

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما، حجت الاسلام  محمود حق به جانب دبیر شورای نظارت و هماهنگی و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد بجنورد گفت: دومین جلسه هماهنگی با سرپرستان و مربیان در خصوص جشنواره طرح قرآن  در سما برگزار شد.

وی افزود: این جلسه با هدف اعزام برگزیدگان به جشنواره طرح قران در سما در رشته های رشته های ترتیل، تفسیر، حفظ قرآن، مداحی، اذان و انشاء نماز که 16 و 18 ماه جاری در مشهد مقدس برگزار می شود تشکیل شد.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی افزود : همچنین در این جلسه برسی و تنظیم برنامه سالیانه با محوریت مسائل فرهنگی و آموزشی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام شد.

حجت الاسلام  حق به جانب خاطر نشان کرد: برنامه اصلی در سند تحول بنیادین، تربیت معلم و تامین منابع انسانی در تحول آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه، مدرسه بهترین مکان برای انتقال اعتقادات و باور ها به به نسل جدید است گفت: تربیت دینی و اخلاقی یکی از مهمترین موارد این ساحت است.

رئیس مرکز آموزشی- فرهنگی سما در این جلسه تاکید کرد: مهمترین وظیفه مربیان و سرپرستان، فراهم کردن ساز و کار تربیت اسلامی در خوانواده و مدرسه است.

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 00:00

جشنواره طرح قرآن در سما

نوشته شده توسط

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما، حجت الاسلام  محمود حق به جانب دبیر شورای نظارت و هماهنگی و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد بجنورد از برگزاری اولین جلسه هماهنگی با سرپرستان و مربیان طرح قرآن در سما خبر داد.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی اظهار داشت: این جشنواره  از 16  لغایت 18 تیر، ماه جاری  ویژه دانش آموزان و مربیان سما از تمامی استان های کشور در مشهد مقدس برگزار می شود.

وی افزود : تعداد 12 نفر از بین دانش آموزان و 7 نفر از کارکنان سما از مرحله استانی به مرحله کشوری راه یافته اند.

رئیس مرکز آموزشی- فرهنگی سما بیان کرد: این مسابقات  با هدف ترویج قرآن بین دانش آموزان در رشته های ترتیل، تفسیر، حفظ قرآن، مداحی، اذان و انشاء نماز برگزار می گردد.

دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 00:00

برگزاری جشنواره کشوری طرح قرآن در سما

نوشته شده توسط

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت سما، حجت الاسلام  محمود حق به جانب دبیر شورای نظارت و هماهنگی و رئیس مرکز آموزشی- فرهنگی سما واحد بجنورد از برگزاری طرح قرآن و عترت دانشجویان و کارکنان سما، از 16 الی 18 تیر، ماه جاری در مشهد مقدس خبر داد.

وی افزود این جشنواره در دو مرحله استانی و  کشوری برگزار می شود که مرحله استانی آن در نیمه دوم بهمن ماه سال 97 در بجنورد برگزار و تعداد 150 نفر شرکت کردند و تعداد 12 نفر از بین دانش آموزان و 7 نفر از کارکنان سما برگزیده  و به مرحله کشوری راه یافتند.

حجت الاسلام حق به جانب اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج و پشتیبانی از فعالیت های قرآن در دانشگاه ها و مدارس سما است.

گفتنی است این مسابقات در رشته های ترتیل، تفسیر، حفظ قرآن، مداحی، اذان و انشاء نماز برگزار می گردد.

 

صفحه1 از11
     

 

با ما در تماس باشید

  • آدرس: کوی دانشگاه – خیابان سعدی- جنب خوابگاه مرکزی دانشگاه آزاد بجنورد (خوابگاه دختران) – نبش کوچه سعدی 5- مجتمع آموزشی سما بجنورد
  • شماره تماس: 05832297170 - 05832297180
  • ایمیل:info@bojnurd-samacollege.ir
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…